Literacka kawa z Ivanem Cankarem

17 stycznia o 15.30 serdecznie zapraszamy na Literacką filiżankę kawy z Ivanem Cankarem do Cafe Pogoń w Sosnowcu (ul. Reymonta 12).

Wydarzenie odbywa się w ramach Światowych Dni Kultury Słoweńskiej, które mają miejsce co dwa lata w ośrodkach uniwersyteckich na całym świecie, w których można uczyć się języka słoweńskiego. Głównym celem jest propagowanie słoweńskiej kultury, a każda edycja opatrzona jest innym motywem przewodnim.

Tym razem wydarzenie poświęcone jest Ivanowi Cankarowi – największemu słoweńskiemu pisarzowi moderny, gdyż w grudniu 2018 roku upłynęło 100 lat od jego śmierci.

W programie przewidziano prezentację twórczości autora, głośne czytanie przekładów jego utworów, prezentację „Antologii twórczości Ivana Cankara wraz z tłumaczeniami na 22 języków” (przekładów dokonali m.in. nasi studenci), krótką inscenizację, prezentację gry planszowej oraz quiz z nagrodami.

Organizatorzy:

Słoweniści z Instytutu Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologicznego UŚ